Návrh interiéru bytu

pred tým ako začnete utvorte si predstavu 


Po kúpe bytu v pôvodnom stave zvyčajne nasleduje jeho rekonštrukcia. Do nej sa môžete pustiť svojpomocne alebo využiť služby odborníkov, ktorí všetko zabezpečia, zaženú bezsenné noci, kopec starostí a v neposlednej rade ušetria peniaze. 

Návrh interiéru bytu
Návrh interiéru bytu

Interiérový dizajnér sa vám oplatí
Stretávame sa s názorom, že služby interiérových dizajnérov a architektov sú často považované za zbytočný luxus. Je to však omyl! Cenné rady a spolupráca s kvalitným dizajnérom a architektom, ktorý vám pomôže realizovať do úspešného konca vaše vysnívané predstavy, vám v prvom rade ušetrí čas, v druhom nervy a v konečnom dôsledku aj kopec peňazí.

Reálny návrh
Nie je návrh ako návrh. Všimli smme si, že sa v súčasnej dobe rozmohla ponuka 3D vizualizácií interiéru na mieru. Radi by sme však upozornili, že v tomto prípade ide skutočne iba o dizajnový návrh interiéru vypracovaný podľa reálnych kót vášho interiéru, zariadený v štýle, aký ste si dohodli, ale bez realizačného projektu. Cena vypracovania 3D vizualizácie jednej miestnosti sa pohybuje okolo 100 eur. Dizajnér vám navrhnutý interiér pošle, vy mu pošlete peniaze a je to! Ostatné, napríklad zabezpečenie výroby nábytku na mieru, zastrešenie búracích či iných odborných prác, je výlučne na vás. Návrh teda slúži vyslovene len ako akési vizuálne zhmotnenie predstavy toho, ako by mal interiér vo výsledku vyzerať.

Zmena dispozičného riešenia
Moderný interiér bytu od začiatku až do finále. Odborné služby architektov a dizajnérov sú vyhľadávané najmä v prípade zmeny dispozície daného priestoru. V prípade, že spolupracujete s odborníkom, ktorý bude s vami až do momentu, keď si dáte spolu kávu vo vašom novom byte, architekt vypracuje projekt zmeny pôdorysu a na základe vašich požiadaviek navrhne nové členenie priestoru vrátane nových rozvodov vody, plynu, odpadov, ale aj elektroinštalácie a kúrenia. Zabezpečí vypracovanie projektovej dokumentácie (podľa STN), a ak to je potrebné, tak aj statický posudok a výkresy zdravotechniky.

Ponúknuté zľavy
Získate bonus v podobe kontaktov. Interiéroví architekti a dizajnéri majú zväčša veľmi silné kontakty tak s odbornými pracovníkmi, ako aj spoľahlivými stavebnými firmami, obchodmi s nábytkom, kúpeľňovými štúdiami, stolármi, ale aj umelcami. Preto nielen rekonštrukcia interiéru, ale aj jej zariadenie a dodržanie stanoveného rozpočtu sú zvyčajne rýchlejšie, plynulejšie a bezproblémovejšie. Nuž a tí najlepší majú svoje know-how, vďaka ktorému získate nový domov v priebehu pár týždňov bez toho, aby vám na hlave pribudol šedivý vlas.


Návrh interiéru bytu | Predstava
Návrh interiéru bytu | Predstava
Návrh interiéru bytu | Dokumentácia
Návrh interiéru bytu | Dokumentácia
Návrh interiéru bytu | Realizácia
Návrh interiéru bytu | Realizácia