Moderný interiér bytu

moderný interiér bytu - otvorený alebo nie?


Takmer neoddeliteľnou súčasťou moderných interiérov bytu je otvorená koncepcia denného priestoru, teda obývačka spojená s kuchyňou a jedálňou. Na jednej strane ide o trendové spojenie, na strane druhej - je skutočne aj praktické?

Moderný interiér bytu
Moderný interiér bytu

Dnes sa často stretávame s tým, že kamaráti, susedia a kolegovia vo veľkom búrajú priečky v bytoch v snahe kráčať s dobou, ktorá nám prostredníctvom novodobých developerských projektov a dizajnérskych návrhov diktuje otvorenú dispozíciu denných miestností. Na tú sa ale nabaľujú neľahké prekážky, ktoré treba zdolať, aby spojenie obývačky s kuchyňou bolo dlhodobo príjemné a vyhovovalo aj bežnému rodinnému životu.

Moderný interiér bez hluku a zápachu
Kuchyňa je plná vôní, výparov z jedla a občas aj prenikavých pachov, ktoré však v obývačke dýchať nechceme. Kuchyňu preto navrhujeme umiestniť do časti miestnosti, kde je okno. Nevyhnutnosťou tiež bude kvalitný odsávač pár s vysokým výkonom, no s nízkou hlučnosťou.

Štýlové a materiálové ladenie všetkých zón
Všetky zóny, teda kuchyňa, obývačka a jedáleň, by mali spolu farebne, štýlovo a materiálovo ladiť. Iste, zvoliť tiež môžete farebný kontrast, napríklad sivú s bielou alebo čiernou, či jednotlivé zóny vzájomne prepojiť dekoráciami či doplnkami a textíliami. Chladnička, mikrovlnka, umývačka riadu a rúra na pečenie nech nekazia dojem pri pohľade z jedálne a obývačky. Ak je to možné, odporúčame ich umiestniť mimo zorného poľa iných častí miestnosti. Zvažujete drez zabudovaný v ostrovčeku? Navrhujeme pozrieť sa na praktickú stránku tohto riešenia. Najmä ak máte štvorčlennú rodinu a pravidelne doma varíte.


Územie jedného
Napriek tomu, že sú súčasťou celku, každej zóne vyčleňte jej priestor. Veľmi účelný je napríklad barový pult alebo ostrovček v kuchyni, koberec v jedálni a kreslo či odkladací stolík v rámci obývacej časti. Vyhnite sa rôznym druhom podlahy, naopak, pokojne zvoľte rôznu maľovku alebo tapety, ale pozor, tak aby k sebe farebne a vzorom ladili. Jedine tak dosiahnete podmanivý dizajn, štýl a eleganciu. 

Moderný interiér bytu | Súkromnie pre rodinu
Moderný interiér bytu | Súkromnie pre rodinu