Dizajn spálne

načerpajte energiu


Akýsi prieskum hovorí o tom, že na veľkosti miestnosti zas až toľko nezáleží, ba čo viac, že v spálni s menšou rozlohou sa oddychuje oveľa lepšie. Pre správne zvolený dizajn spálne, minimalizmus, čisté línie s účelovím vybavení a dôrazom na detaily. 


Interiérový dizajn  spálne | Spálňa s kúpelňou
Interiérový dizajn spálne | Spálňa s kúpelňou
Interiérový dizajn  spálne | Luxusná spálňa
Interiérový dizajn spálne | Luxusná spálňa

Pekne po poriadku
Ak vám na spálňu zostala len malá izbička, nezúfajte, najviac jej budú svedčať jemné odtiene farieb alebo obyčajná biela farba. Žiadny strach, ak použijete viacero textúr a vzorov, doplníte ju kontrastnými doplnkami a obrazmi alebo ozdobnými vankúšikmi či kožušinkou, bude pôsobiť romanticky a vzdušne, nie fádne a sterilne. Čo sa postele týka, pokojne ju presunieme k stene, tak získate maximálne využitie zvyšnej podlahovej plochy a optické zväčšenie. Pravdaže, urobíme tak len v prípade, že pohodlný prístup do postele bude zo strany.
Počet doplnkov budeme minimalizovať a každá vec v miestnosti bude mať svojom mieste. Uprednostníme nábytok z ľahkých materiálov, v odtieni svetlého dreva a čistých línií. Ak nezostáva priestor pre skriňu či komodu, navrhujeme posteľ s úložnými zásuvkami a potrebné veci uskladnite v nej. Zrkadlo v spálni je často diskutovaným prvkom. Závisí na vás. Nepopierateľný je fakt, že zrkadlo vizuálne zväčší spálňu a dodá jej noblesu.
Veľmi efektným spôsobom pomôžu dizajn spálne osviežiť zaujímavé posteľné obliečky, ale aj štýlová tapeta. Vhodné sú malé geometrické tvary, kvety a metalický odlesk na potlači. Dovoliť si môžeme i väčšie nenápadné motívy, napríklad perokresby.

Interiérový dizajn  spálne | Moderná spálňa
Interiérový dizajn spálne | Moderná spálňa

Zdravý spánok
Spálňa by mala byť miesto bez neporiadku a elektroniky. Dojem hoci aj tej najkrajšej spálne dokáže narušiť neporiadok a prítomnosť vecí, ktoré patria za jej prah. V prvom rade dajte zo zeme preč všetky pohodené cédečká, noviny a čokoľvek, čo sa tam povaľuje. Výskumy hovoria o tom, že chaotický zhluk neusporiadaných vecí od nabíjačky na telefón cez peniaze a mince, šperky či doklady môže viesť k úzkostným stavom a nespavosti.
Mobil, televízor či laptop do spálne nepatria. Ich žiarenie má na kvalitu spánku negatívny vplyv. 

Interiérový dizajn  spálne | Zaujímavá spálňa
Interiérový dizajn spálne | Zaujímavá spálňa
Interiérový dizajn  spálne | Príjemné textílie
Interiérový dizajn spálne | Príjemné textílie