Dizajn návrh detskej izby

deti sú radosť


Detskú izbu navrhujeme správne a účelne tak, aby funkčne plnila svoju funkciu niekoľko rokov. Nie vždy je to jednoduché, no našťastie nie nemožné.


Dostatok denného svetla
Okno v návrhu detskej izby je tým najdôležitejším faktom, ktorý rozhodne o tom, kde postaviť písací stôl. Práve v tejto časti vytvárame zónu na učenie, ale aj oddych pi kreatívnych činnostiach. Ideálny tvar písacieho stola je obdĺžnik s rozmerom 60 × 120 cm pre dieťa do 11 rokov, neskôr 70 × 140 centimetrov. Ak na stôl dopadá denné svetlo, odporúčame ho natočiť tak, aby prichádzalo z druhej strany, ako je ruka, ktorou dieťa píše. Okolie stola doplňte nástenkou, policami na
knihy a skrinkou so zásuvkami. Ideálnou farbou z hľadiska podprahového vnímania a stimulácie je pre výkon mozgu modrá.  

Rastúci nábytok
Podstatou tohto nábytku je, že doslova rastie s dieťaťom. Stôl je výškovo nastaviteľný. Pri stoličke sa dá nastavovať výška, hĺbka sedu a výška operadla. Vyrobené sú z vysoko kvalitných a praktických materiálov čo zvyšuje možnosť dlhodobého používania. Dizajn je nadčasový a veľmi jednoducho k nemu doladíme zvyšok nábytku v detskej izbe. Rastúci nábytok je vhodný pre deti vo veku od 4 rokov.  Ich ovládanie je veľmi jednoduché a bohaté štandardné vybavenie podporí úspešný život školáka.

Pre zdravý spánok
Najtmavší kút v miestnosti je ideálnym miestom na umiestnenie postele. Navrhujeme ju postaviť k stene, pretože tá navodí pocit súkromia a bezpečia. Proti možnému chladu vám odporúčame nástenný mantinel s praktickými odkladacími vreckami. Kvalitný matrac je nevyhnutnosťou, rovnako ako nočné svetielko v blízkosti postele.Najvhodnejšou farbou na relax a pohodu je stále zelená.

Úložné priestory
Úložných priestorov v detskej izbe nikdy nie je dosť. To ale neznamená, že detská izba má byť zaprataná nábytkom. Jedna kvalitná - dobre navrhnutá šatníková skriňa toho obsiahne viac ako dve klasické. Čím menej voľne stojaceho nábytku, tým prehľadnejšie bude detská izba pôsobiť. Pri výrobe úložných priestorov na mieru odporúčame hĺbku nábytku prispôsobiť individuálnym potrebám, teda rozlohe miestnosti a tiež veľkosti vecí, ktoré potrebujete uskladniť. Samozrejme, nábytok navrhujeme v duchu "od podlahy po strop."


Nielen dizajn detskej izby, ale aj bezpečnosť a praktická stránka sú v tomto prípade mimoriadne dôležité a práve preto pristupujeme k návrhu veľmi zodpovedne. Kým je dieťatko malé, veľa toho nepotrebuje, zlom nastáva v období nástupu na základnú školu.   

Návrh detskej izby | Oddych
Návrh detskej izby | Oddych
Návrh detskej izby | Spánok
Návrh detskej izby | Spánok
Návrh detskej izby | Rastúci nábytok
Návrh detskej izby | Rastúci nábytok
Návrh detskej izby | Úložný priestor
Návrh detskej izby | Úložný priestor